معرفی فیلم “سفر امن”

معرفی فیلم سفر امن

یکی از فیلم های مرتبط با جنگ جهانی دوم که در طول همین جنگ ساخته شد، فیلم سفر امن (Bon Voyage 1944) اثر آلفرد هیچکاک بوده است. این فیلم بر اساس یک داستان واقعی که در طول اشغال فرانسه توسط آلمان نازی اتفاق افتاده است را در بیست و شش دقیقه کوتاه و مفید به تصویر کشیده است.

خلاصه داستان

خلاصه داستان از این قرار است که؛ گروهبان “جان دوگال” از نیروهای هوایی پادشاهی به همراه “گادوسکی” افسر دفتر خانه دوم فرانسه با برنامه ریزی دقیق و حساب شده و با کمک نیروهای مقاومت فرانسه از مناطق اشغالی فرانسه توسط آلمان ها فرار کرده اند. حال سربازان فرانسوی در لندن، یکی از آنها را که با موفقیت به لندن رسیده بود مورد مواخذه قرار می دهند تا از حقیقت این ماجرا باخبر شوند.

درباره کارگردان

سر آلفرد جوزف هیچکاک (۱۸۹۹-۱۹۸۰) کارگردانی بریتانیایی که فعالیت عمده‌اش در ایالات متحده آمریکا بوده است. هیچکاک بیشتر در زمینه فیلم‌های معمایی و دلهره‌آور فعالیت داشت. هیچکاک طی شش دهه، در ساخت بیش از پنجاه فیلم شرکت داشت (از فیلم‌های صامت تا فیلم‌های تکنی‌کالر) و تا به امروز به عنوان سرشناس‌ترین و محبوب‌ترین کارگردان فیلم‌های سینمایی شناخته می‌شود. از فیلم‌های معروف او می‌توان بهسرگیجه، پنجره پشتی، شمال تا شمال غربی، روانی، بدنام، ربه‌کا و پرندگان اشاره کرد. او در سال ۱۹۵۶ تابعیت ایالات متحده آمریکا را پذیرفت. مجله مووی میکر (فیلم‌ساز) هیچکاک را تاثیرگذارترین فیلم‌ساز همه دوران‌ها معرفی کرد، و اکثریت قریب به اتفاق، او را یکی از مهمترین هنرمندان تاریخ سینما می‌شناسند. نشریه معتبر سینمایی سایت اند ساوند آلفرد هیچکاک را، بهترین کارگردان تمام ادوار سینمای انگلستان معرفی کرده است. مجله سینمایی توتال فیلم او را بزرگترین کارگردان سینمای جهان در تمام دوران‌ها برگزید. در نظر سنجی بنیاد فیلم آمریکا ۴ فیلم آلفرد هیچکاک به نام‌های سرگیجه، روانی، شمال با نورث‌وست و پنجره پشتی در فهرست ۱۰۰ فیلم برتر تاریخ قرار گرفتند.

حتما خوشتون میاد  معرفی فیلم "سقوط"

پوستر و تصاویری از فیلم

فیلم سفر امن

معرفی فیلم سفر امن

فیلم سفر امن

 

شما میتوانید این فیلم را از وبسایت تاینی موویز با زیرنویس هماهنگ دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید