معرفی کتاب “اس‌اس گارد آهنین هیتلر”

کتاب اس‌اس گارد آهنین هیتلر

درباره کتاب

اگر می‌خواهید اطلاعات خود را درباره اس.اس کامل کنید، کتاب اس‌اس گارد آهنین هیتلر مطالعه کنید. این کتاب از چگونگی تشکیل این سازمان تا طرز لباس پوشیدن افسران آن را به طور کامل شرح می‌دهید.

معرفی اجمالی کتاب

هنگامی که حذب نازی به قدرت نزدیک می‌شد، هیتلر که برای خود نقشی الهی در ساماندهی سرنوشت ملت آلمان قائل بود، احساس کرد که به نیرویی وفادار و مطمئن نیاز دارد تا نقش بازوی آهنین او را در سرکوب مخالفان ایفا کند؛ از این رو به هاینریش هیلمر، مرید وفادار و جاه‌طلب خود دستور تشکیل سازمانی داد که ورای قانون باشد – حتی قانونی که هیتلر واضع آن بود – هاینریش هیملر مردی منظبط، تودار و آرام بود که در شرایط دیگر می‌توانست به معلم مدرسه یا موسیقی‌دانی معمولی مبدل شود. اما اوضاع احوال اجتماعی و زمینه های تربیتی او باعث شد بعضی از جنبه های دیگر شخصیتی‌اش مجال بروز پیدا کند و در ابراز وفاداری خود به پیشوا، با کمک معاون خود رینهارد هایدریش که جاه‌طلب‌تر و بی‌رحم‌تر از او بود سازمانی جهنمی را پایه گذاری کرد که در وحشیگری و خشونت از هیچ جنایتی رویگردان نبود.

هیتلر برای سرکوبی کامل مخالفان داخلی از اس‌اس برای سرکوب اقوام ملتهای دیگر استفاده برد و چنین بود که در تاریخ از اس‌اس و اعضای آن به نیروهای اهریمنی یاد می‌شود.

بخشی از کتاب

کم بعد از ترفیع هیتلر به مقام صدر‌اعظمی آلمان در ژانویه‌ی ۱۹۳۳، اخباری از تشکیل زندان های مخوف در سراسر آلمان پیچید. اینها نخستین دسته از اردوگاه‌های کار اجبار بود که بعد ها به شاخصه‌های ثابت و ترسناک زندگی در دوران نازیسم مبدل شد.

حتما خوشتون میاد  معرفی کتاب "سلاخ‌خانه شماره پنج"

صفحاتی از کتاب

کتاب اس‌ اس گارد آهنین هیتلر معرفی کتاب اس‌اس گارد آهنین هیتلر

برای خرید این کتاب اینجا کلیک کنید.

برای خرید نسخه الکترونیکی این کتاب اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید