معرفی فیلم “سقوط”

فیلم سقوط

فیلم سقوط با نام کامل سقوط آخرین روزهای رایش سوم فیلمی در سبک درام جنگی، ساخته الیور هرشبیگل محصول سال ۲۰۰۴ است. سقوط بر اساس کتاب پناهگاه هیتلر تراودل یونگه، کتاب تا آخرین ساعت ملیسا مولر، کتاب هیتلر یوآخیم فست، خاطات آلبرت اشپر و ارنست-گونتر باده روایت شده است. سقوط دوازده روز آخر زندگی آدولف هیتلر یعنی از ۱۷ تا اواخر آوریل سال ۱۹۴۵ میلادی را در سنگر زیرزمینی فرماندهی او به تصویر کشیده است. در این مرحله، فیلم از فروریختن ماشین نظامی و دستگاه سیاسی عظیم رژیم نازی آلمان آن پرده بر می‌دارد. سقوط از فیلم‌های پر هزینه تاریخ سینمای آلمان به شمار می‌رود. سقوط در اسکار ۲۰۰۴ نامزد جایزه بهترین فیلم خارجی‌زبان شد. امپایر این فیلم را در لیست صد فیلم برتر تاریخ سینمای جهان قرار داد.

خلاصه داستان

فیلم، دو هفته آخر زندگی «پیشوا» یعنی از ۱۷ تا آخر آوریل سال ۱۹۴۵ میلادی را در سنگر زیرزمینی فرماندهی هیتلر به تصویر کشیده است. در این مرحله، فیلم از فرو ریختن ماشین نظامی و دستگاه سیاسی عظیم رژیم نازی آلمان و سقوط اخلاقی آن پرده بر می‌دارد.

درباره کارگردان

الیور هرشبیگل (۲۹ دسامبر ۱۹۵۷) کارگردان اهل آلمان است. وی از سال ۱۹۸۶ میلادی تاکنون مشغول فعالیت بوده‌است. وی در سال ۲۰۰۶ میلادی در بخش بین الملل جشنواره فیلم فجر‎ برنده سیمرغ بلورین شد.

از دیگر فیلم های ایرشبیگل می توان به تجربه (۲۰۰۱)، مانند خاک رس(۲۰۰۵)، هجوم(۲۰۰۷)، پنچ دقیقه از آسمان(۲۰۰۹) اشاره کرد.

نقدی بر فیلم سقوط

“سینما، هنر هفتم”: «بسیاری از فیلم هایی که در مورد جنگ جهانی دوم، حکومت ظالمانه آدولف هیتلر، نسل کشی و چگونگی به اتمام رسیدن آن دیده ایم از نگاه کشورهای متفق در زمان جنگ بوده است، فیلم هایی همچون “پیانیست”(رومن پولانسکی)و “فهرست شیندلر”(ستیون سپیلبرگ). اما این بار در فیلم سقوط ساخته الیور ایرشبیگل(متولد ۲۶ مارچ ۱۹۵۷) محصول سال ۲۰۰۴ ما شاهد اتمام جنگ و نابودی هیتلر از نگاه خود آلمان ها هستیم. روزهای پایانی هیتلر و سران نظامی کشور آلمان از دید خود آلمانی ها داستانی جالب به وجود آورده است.

حتما خوشتون میاد  هنر سخنرانی هیتلر

برونو گانز (در نقش هیتلر) در این فیلم فقط قسمتی از شخصیت و خصوصیات هیتلر را بازی می کند اما به نوعی روایت فیلم به گونه ای است که می خواهد بخش عظیمی از رفتار و خصوصیات هیتلر را نشان دهد. همچنین نباید منتظر یک فیلم تماما جنگی باشید چرا که صحنه هایی جنگی بسیار محدوداند و محوریت اصلی فیلم بر دیالوگ های هیتلر و اطرافیانش محدود می شود. در سقوط ما شاهد سقوط شهر برلین هستیم و بسیاری از لوکشین ها در مقر اصلی و پایگاه نظامی هیتلر قرار دارند. هرچند به وضوح نابودی کشور برای همگان مشخص شده است اما بسیاری از نیروهای نظامی وفادار به هیتلر، همسرش و کارکنان پایگاه در کنار هیتلر که حاضر به ترک برلین نبود، ماندند و ما در پایان می بینیم که چه بر سر تمامی افراد می آید. خیانت و وفاداری حرف اول را در اواخر زندگی هیتلر می زند. در میان شخصیت های فیلم که همگی بر اساس واقعیت می باشند تنها یک نفر در حال حاضر زنده است که این فرد هم منشی خصوصی هیتلر می باشد و برای ما فیلم را روایت می کند. در کل، سقوط ساخته ی الیور ایرشبیگل را باید فیلمی قابل قبول و موفق دانست. این فیلم لقب پرفروش ترین فیلم سینمای آلمان را در سال ۲۰۰۵ و جوایزی از فستیوال های اروپا را به خود اختصاص داد.»

پوستر ها و تصاویر فیلم

دانلود فیلم سقوط

معرفی فیلم سقوط

فیلم سقوط معرفی فیلم سقوط

دانلود فیلم سقوط

برای دانلود فایل بر روی لینک زیر کلیک کنید.

دانلود فیلم Downfall 2004

دانلود زیرنویس

لینک دانلود از وبسایت تاینی موویز می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

۲ دیدگاه

  • بنظر من فیلم بسیار خوش ساختی بود؛ فیلم تو نمایش اتفاقات و ماوقع روزهای آخر بسیار قوی و قدرتمند ظاهر شد اما به شخصه حس کردم تو سکانس های مربوط به عکس العمل ها و رفتار شخص هیتلر اغماض زیادی صورت گرفته.
    حداقل رفتاری که توی فیلم از هیتلر نشون داده شده با اون چیزی که ما و دنیا از ابعاد شخصیتی هیتلر میدونیم زاویه داره.