درباره اتو کیتل

 

اتو کایتل

اتو کیتل (۱۹۱۷-۱۹۴۵) در ۲۱ فوریه ۱۹۱۷ در شهر کرونسدورف واقع در ایالت سیسیلیا در امپراطوری اتریش – مجارستان در کشور کنونی چک متولد شد. پدرش ادوارد کایتل نام داشت و از اهالی آلمانی تبار ایالت سودت لند کشور چکسلواکی بود. اوتو در ابتدای دوره جوانی به فن خلبانی بسیار علاقه مند شد و در سال ۱۹۳۹ و در حالی که ۲۲ سال داشت به لوفت وافه پیوست (به احتمال فراوان پس از اشغال سودت لند توسط آلمان) .

او پس از اتمام دوره آموزشی، در فوریه ۱۹۴۱ با سِمت افسر جزء به واحد دوم JG54پیوست. او یک فرد کوتاه قامت بود که نرم صحبت میکرد و این با تصور عموم مردم در خصوص یک خلبان جنگنده مغایر بود. در ۳۱ ماه می ۱۹۴۱ او به دلیل نقص فنی در موتور هواپیمای BF-109 خود مجبور به ترک هواپیمایش و استفاده از چتر نجات شد. او در این حادثه جراحت اندکی برداشت. او در اولین روز آغازعملیات بارباروسا در ۲۲ ژوئن ۱۹۴۱ شرکت داشت و موفق شد یک هواپیمای YAK-1 و یک هواپیمای SB روسی را ساقط نماید. در پایان سال ۱۹۴۱ او ۱۷ پیروزی در کارنامه خود داشت. در ۱۹ فوریه ۱۹۴۲ کیتل موفق شد ۳۹ مین پیروزی خود را همزمان با ثبت ۴٫۰۰۰ مین رکورد عملیات جنگی JG54 به دست آورد. هانس ترایوتلوفت (HANNES TRAUTLOFT) فرماده JG54 به کیتل گفت: به شما وعده می دهم که خیلی طول نخواهد کشید تا شما وینگمن شوید.

در ۱۵ مارس ۱۹۴۲ کیتل پس از کسب ۴۷ مین پیروزی خود در همان روز مجبور به فرود اظطراری در ۶۰ کیلومتری پشت خطوط دشمن شد. او در یک دشت باز پوشیده شده از یخ فرود آمد و در یک جنگل مخفی شد تا اینکه موفق شد خود را به خطوط آلمانی ها برساند. او در یک هوای سرد و بدون لباس کافی از دریاچه یخ زده ایلمن (ILMEN) عبور کرد و پس از ۳ روز تحمل گرسنگی به لشگریان آلمانی رسید. او در ۱۸ مارس به گروه رزمی خود بازگشت و یک درجه ارتقا یافت و مفتخر به دریافت صلیب طلا شد.

او در تاریخ ۲۹ اکتبر ۱۹۴۳ پس از آنکه موفق شد ۱۲۳ مین پیروزی خود را به دست آورد به دریافت نشان صلیب شوالیه نائل شد و در آوریل ۱۹۴۴ نشان برگ بلوط نیز به نشان قبلی او اضافه گردید. او از نوامبر ۱۹۴۳ تا ژانویه ۱۹۴۴ فرماندهی یک گروه از شکاریهای آلمانی را که در شهربیاریتز در فرانسه مستقر بودند به عهده گرفت. در ۳۱ دسامبر ۱۹۴۳ (آخرین روز سال ۱۹۴۳) او شروع به حمله به یک دسته از بمب افکن های آمریکائی نمود اما موفق نشد با آنها وارد یک جنگ هوائی (داگ فایت) شده و باعث تاخیر بمب افکن ها در بمب باران اهدافشان شود. در مارس ۱۹۴۴ او یکبار دیگر به واحد JG54 در جبهه روسیه بازگشت. او پس از آنکه موفق شد به ۲۳۹ مین پیروزی خود دست یابد در تاریخ ۲۵ نوامبر ۱۹۴۴ مفتخر به دریافت نشان شمشیر طلا برای نشان صلیب شوالیه مزین به برگ بلوط خود شد.

هواپیمای Fw 190 A-8

هواپیمای Fw 190 A-8
کیتل با این هواپیما ۲۰۰ پیروزی از مجموع ۲۶۷ پیروزی خود را بدست آرود

در روز ۱۴ فوریه ۱۹۴۵ اُتو کیتل در ۵۸۳ مین ماموریت خود برفراز شهر کورلاند پوکت کشته شد. او در این روز در یک نبرد هوائی در سطح پائین با یک دسته از هواپیماهای ایلیوشین LL-2 مواجه شد و موفق شد یکی از هواپیماهای ایلیوشین را هدف قرار دهد. این هواپیما به سوی خطوط جبهه نیروهای روسی حرکت نمود اما هواپیمای FW190 کیتل هدف آتش هواپیمای ایلیوشین دیگر قرار گرفت و تصمیم به هدایت هواپیما به سوی زمین گرفت. براساس مشاهدات شاهدان عینی هواپیمای او از کنترل خارج شده بود و به مانند فرفره درحالی که میچرخید به سوی زمین سقوط کرد. او امکان استفاده از چتر نجات را نیافت و هواپیمای او با بال سمت راست خود به زمین برخورد نمود و ابتدا درهم شکست و سپس آتش گرفت و اندکی بعد منفجر شد. اُتو در ۵۸۳ ماموریت جنگی شرکت نمود و موفق شد ۲۶۷ کشته بر دشمن تحمیل نماید که ۹۴ عدد از آنها ایلیوشین بودند. او مقام چهارمین خلبان برجسته تاریخ هوانوردی جهان را به خود اختصاص داد. او همچنین برجسته ترین خلبان JG54 و برترین خلبان آس FW190 در جنگ دوم جهانی بود.

تشیع جنازه کایتل

تشیع جنازه کیتل

دیدگاهتان را بنویسید