درباره گئورگ پیتر ادر

eder1

گئورگ پیتر ادر (۱۹۲۱-۱۹۸۶) یکی از مشهورترین خلبانان لوفت وافه در جنگ دوم جهانی بود که در ۵۷۲ ماموریت جنگی خویش موفق شد به ۷۸ پیروزی دست یابد.

درباره گئور پیتر ادر

در هشتم مارس ۱۹۲۱ در شهر اوبرداشستتین متولد شد. او در سال ۱۹۳۸ و در سن ۱۷ سالگی به لوفت‌وافه پیوست و در آوریل سال ۱۹۳۹ به عنوان دانشجوی رشته خلبانی به آکادمی گاتوف (GATOW) در برلین رفت. اولین ماموریت جنگی او در ۱ سپتامبر ۱۹۴۰ و با واحد JG51 انجام شد. او در تمام مدت نبرد بریتانیا شرکت داشت اما هیچ گزارشی از او در خصوص موفقیت در نبردهای هوائی ارائه نگردید. در ماه می ۱۹۴۱ به اسکادران چهارم JG51 ملحق شد و در ۷ ماه می ۱۹۴۱ موفق شد اولین پیروزی هوائی خود را با ساقط نمودن یک اسپیت فایر انگلیسی بدست آورد.

با آغاز جنگ جهانی دوم در جبهه شرق ادر در این جنگ شرکت نمود و در روز اول نبر (۲۲ ژوئن)جورج گئورگ پیتر ادر موفق به سرنگونی ۲ هواپیمای شوروی گردید. در ۲۴ ژوئن هواپیمای او ساقط گردید و خود وی بطور سطحی زخمی شد. در ۲۲ آگوست و پس از کسب ۱۰ پیروزی او در روی زمین با یک هواپیمای آلمانی یونکرس JUNKERS 52 تصادم نمود و متحمل شکستگی در ناحیه جمجمه گردید. پس از بهبودی در فاصله نوامبر ۱۹۴۱ الی نوامبر ۱۹۴۲ ادر به آموزش پرواز به نوآموزان فن خلبانی اشتغال یافت. پس از این تاریخ او به اسکادران هفتم JG2 در فرانسه اعزام شد و ماموریت یافت به همراه کاپیتان مشهور لوفت وافه به نام اوژن مایر که در اسکادران سوم JG2 خدمت میکرد، در برابر حملات هوائی روزانه گروه اسکادران شماره ۸ نیروی هوائی ایالات متحده آمریکا مقابله نماید. در این سمت بود که ادر موفق به ابداع شیوه حمله از مقابل به هواپیماهای B17 و B24 آمریکائی گردید. از آنجائیکه این هواپیماهای بمب افکن غول پیکر دارای زره ای بسیار ضخیم بودند حملات متعارف هواپیماهای آلمانی به آنان کمتر موفقیت آمیز بود به همین دلیل ادر پس از چندی کشف نمود که حمله از مقابل به این هواپیما به دلیل ضعف زره در این قسمت و نیز هدف قرار دادن خلبان آن از شیشه میتواند بسیار موفقیت آمیز باشد. در فوریه سال ۱۹۴۳ ادر کاپیتان اسکادران دوازدهم JG2 گردید و در ۲۸ مارس همان سال، پس از موفقیت در ساقط نمودن B17 در حین پشتک زدن با هواپیما مجروح شد و مجبور شد با هواپیمای مستر اشمیت BF109 خود فرود اضطراری نماید.

در ۲۹ ماه می ۱۹۴۳ ادر موفق شد ۲۰ مین پیروزی هوائی خود را به دست آورد و در ۵ سپتامبر همان سال به اسکادران پنجم JG2 منتقل شد. در ۵ نوامبر همان سال او یکبار دیگر مجبور به فرود اضطراری شد و مجددا مجروح گردید. در ۱۹ آوریل ۱۹۴۴ او یکبار دیگر برفراز شهر گوتینگن آلمان توسط یک هواپیمای P-47 هدف قرار گرفت و مجبور به ترک هواپیمای خویش گردید. در ۸ ماه می همان سال او ادعا نمود که یک هواپیمای بمب افکن B24 آمریکائی را هدف قرار داده است اما خودش نیز مجبور به ترک هواپیمایش گردید. در پایان ماه می تعداد کل پیروزیهای او به رقم ۴۹ عدد رسید و فرمانده گروه اسکادران دوم JG1 گردید.

در ۲۱ ژوئن ۱۹۴۴ و در جریان حمله متفقین به نرماندی او موفق شد ۵۰ مین پیروزی خود را به دست آورد و در ۲۴ ژوئن به دریافت نشان صلیب شوالیه مفتخر گردید. در ۱۷ آگوست ادر با قابلیتی مثال زدنی موفق شد یک هواپیمای اسپیت فایر انگلیسی را در ارتفاعی بسیار پائین ساقط نماید. این هواپیما بین دو تانک شرمن آمریکائی سقوط نمود و هردو را به آتش کشید. مدت کوتاهی پس از این واقعه او یکبار دیگر موفق شد یک اسپیت فایر انگلیسی را به هدف قرار دهد که این هواپیما نیز در حین سقوط نمودن یک تانک دیگر را نیز به آتش کشید. در ۴ سپتامبر کاپیتان ادر جایگزین امیل لانگ فرمانده اسکادران دوم JG26 گردید که در یک عملیات نظامی در برابر هواپیماهای آمریکائی کشته شده بود. در همان ماه ادر به واحد جنگنده جت ۲۶۲ منتقل شد و معاون والتر نووتنی اسطوره معروف آلمانی گردید. در جریان حمله به آردن، ادر ادعا نمود که موفق شده ۴۰ فرند هواپیمای P47 ‌را بر روی زمین منهدم نماید.

حتما خوشتون میاد  درباره هانا رایچ

گئورگ پیتر ادردر ۲۴ نوامبر ۱۹۴۴ ادر به دلیل کسب ۶۰ پیروزی در رزم هوائی مفتخر به دریافت برگ بلوط برای صلیب شوالیه خود گردید. در ۲۲ ژانویه سال ۱۹۴۵ وقتی ادر در حال فرود در فرودگاه نیروهای خودی در شهر ویسمار بود توسط یک هواپیمای P51 و یک هواپیمای P38 مورد هدف قرار گرفت و هردو پایش شکست. او تا آخر جنگ در بیمارستان بستری شد و با اشغال آلمان به اسارت نیروهای آمریکائی درآمد.

گئورگ پیتر ادر در ۵۷۲ ماموریت جنگی شرکت نمود که ۱۵۰ ماموریت از این تعداد با جت ۲۶۲ انجام شد. او در جبهه شرق ۱۰ پیروزی و در جبهه غرب به ۶۸ پیروزی که آماری بسیار جالب توجه بود دست یافت. او ۱۲ پیروزی خود را با جنگنده جت ۲۶۲ کسب نمود و بیشترین پیروزی در برابر خلبانان غربی را به خود اختصاص داد. (بولسلاو گالادیچ خلبان مشهور لهستانی با افتخار از رویا روئی های هوائی خود با ادر سخن میگفت و غالب اوقات سقوط خود را به ادر نسبت می داد و گویا این یک افتخار بوده است که خلبانی با ادر رویا رو شود. البته در تمام رویا روئی های این دو تن همیشه ادر پیروز بوده است) ادر ۱۷ بار هدف قرار گرفت و سقوط کرد و ۹ بار از چتر نجات استفاده کرد و ۱۴ بار زخمی شد.

جوانمردی  ادر

در ۲۶ ژوئن ۱۹۴۳ تعدادی از بمب افکن های آمریکائی در حال انجام یک ماموریت جنگی برفراز فرانسه بودند که ناگهان با یک دسته ۱۶ تائی از هواپیماهای آلمانی مواجه شدند. در جریان نبرد یک هواپیمای آمریکائی که خلبان آن یکی از بهترین خلبانان آمریکائی به نام روبرت جانسون بود ناگهان با یک مشکل اساسی مواجه شد. مسلسل های این هواپیما گیر کرد و دیگر کار نکرد. جانسون تصمیم گرفت برای احتراز از کشته شدن به سمت ابرهائی که در حال صاعقه زدن بودند برود. اما در این حال یک هواپیمای دیگر آلمانی که در نقطه ای کمین کرده بود به سوی او چرخید و به طرف او تیراندازی نمود. وقتی خلبان آلمانی ملاحظه نمود که هواپیمای آمریکائی به او جواب نمی دهد متوجه شد که مسلسل او گیر کرده است و تصمیم گرفت از مبارزه دست بردارد. این خلبان آلمانی جانسون را تا کانال مانش و برفراز شهر دییپ اسکورت کرد تا به او صدمه ای نرسد و این اسکورت تقریبا ۳۰ دقیقه طول کشید. جانسون بر این باور بود که این خلبان جوانمرد آلمانی کسی به جز ادر نبوده است.

جورج پیتر ادر پس از پایان جنگ از زندان متفقین آزاد شد و درسال ۱۹۸۶ در سن ۶۵ سالگی در شهر ویسبادن آلمان درگذشت.

جانسون خلبانی بود که ادر او را اسکورت کرد

جانسون خلبانی بود که ادر او را اسکورت کرد

 

دیدگاهتان را بنویسید