معرفی کتاب “ترور ماتیاس”

کتاب ترور ماتیاس

درباره کتاب

کتاب ترور ماتیاس اولین رمان خوشه ای در ایران محسوب میشه و فضای عمومی اون در جنگ دوم جهانی میگذره. این کتاب شامل پنج داستان کوتاه مستقله که اگرچه هرداستان به تنهائی یه داستان کامل محسوب میشه اما در قسمتی از داستان به داستان قبل از خودش پیوند میخوره و در نهایت در داستان پنجم تمام داستانهای قبل به همدیگه پیوند میخورن و درک ما از داستان رو به کلی تغییر میدن.

معرفی اجمالی کتاب

داستان اول مربوط به یه جاسوس آلمانیه که وظیفه داره یه فعال صلح طلب در پاریس رو ترور کنه. داستان دوم در خصوص پیرمردیه که از یه ماموریت به خونه اش برمیگرده اما رازهائی داره که نباید کسی بدونه. داستان سوم در مورد نوه یه پیره زنه که بر بالین مادر بزرگ دم مرگش حاضر میشه و چیزهائی رو میشنوه که باورش نمیشه. داستان چهارم مربوطه به یه پسره که نامزدش با کس دیگه ای ازدواج میکنه و وقتی میره خونه از پدرش چیزهائی رو میشنوه که باور کردنی نیست. داستان آخر مربوط به مرگ یه پیرمرد در یه آسایشگاه سالمندان در فلوریدای آمریکاست که دکترش پس از مرگش؛ دفترخاطراتش رو پیدا میکنه و چیزهائی رو میفهمه که باور کردنش سخته.

کتاب ترور ماتیاس در سال گذشته از طرف سیمای ۴ به عنوان یکی از دو رمان برتر معرفی گردید.

معرفی کتاب ترور ماتیاس

اندکی درباره نویسنده

حمید عشقی نویسنده کتاب ترور هایدریش علاوه بر کتاب فوق کتابهای دیگری نیز در زمینه جنگ دوم جهانی به رشته تحریر در آورده است که به شرح ذیل میباشد:

  • توطئه ترور هیتلر
  • گشتاپو پلیس مخفی هیتلر
  • حزب نازی و هیتلر
  • ترور هایدریش
حتما خوشتون میاد  معرفی کتاب "نام آوران جنگ دوم جهانی"

همچنین علاوه بر کتابهای ذکر شده او چند کتاب دیگر در زمینه جنگ دوم جهانی را در انتظار دریافت مجوز دارد که امید میرود در نمایشگاه امسال کتاب معرفی گردد.

بخشی از کتاب

دو سال بعد دوباره به فرانسه اعزام شدم؛ برای اینکه متفقین در شمال فرانسه نیرو تخلیه کرده بودند. در یکی از عملیات ها برضد متفقین من که لباسام آتیش گرفته بودمجبور شدم لباسهای یه سرجوخه نیروهای خودی رو بپوشم. همراه با لباس هام تمام مدارکم هم سوخت. ولی بعد از مدتی دیگه به این مدارک نیاز نداشتم. چون در جریان عقب نشینی از جلوی ارتش متفقین؛پام روی مین رفت و تنها چیزی که یادمه این بود که همه جا رو دود و خون پوشونده بود. چند تا از نیروهای خودی اومدن بالای سر من . همشون کلاهاشونو از سر برداشتن و به سرعت از ترس ترکش های بمب دوباره کلاهاشونو سرشون گذاشتن و دور شدن. الان مدتهاست که من به عنوان یه سرجوخه بی نام ارتش آلمان در یک گورستان نظامی در نرماندی فرانسه دفن شده ام.

بعد از ترور پیرمرد و کمیسر رایش در روسیه و مرگ قریب به یقین اون بانوی فرانسوی در آسایشگاه سالمندان و مرگ همسرم؛ من تنها کسی بودم که راز ترور ماتیاس را که هرگز فاش نشد؛ میدانستم و …

صفحه ای از کتاب

ترور ماتیاس

 

برای خرید نسخه چاپی کتاب به اینجا و برای خرید نسخه الکترونیکی کتاب به اینجا مراجعه کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید