تصاویر حمله به پرل هاربر

دانشنامه جنگ جهانی دوم
در حالی که نیروهای ارتش نازی مشغول نبرد در خاک شوروی بودند حملهٔ ناگهانی ناوگان دریایی ژاپن به پایگاه دریایی ایالات متحده آمریکا در پرل هاربر در بامداد روز یکشنبه هفتم دسامبر سال ۱۹۴۱ میلادی موجب ورود ایالات متحده به جنگ جهانی دوم شد و این عملیات را به نام نبرد پرل هاربر میشناسند.

ایالات متحده که در زمان جنگ جهانی اول و سال‌های میان دو جنگ جهانی، بحران فزاینده اقتصادی را پشت سر می‌گذاشت در جنگ دوم جهانی اعلام بی طرفی کرد اما با کمک به دول متفق و از محل تامین تجهیزات نظامی آنان توانست اقتصاد بیمار خود را ترمیم کند. با ی این حال بمباران هوایی و عملیات “کامیکازه” سربازان ژاپنی سرانجام پای آمریکا را به میدان نبرد باز کرد.
به این ترتیب، در دسامبر سال ۱۹۴۱ در حالی که آمریکایی‌ها برای جشن‌های کریسمس آماده می‌شدند، دولت آمریکا، رسما به ژاپن اعلام جنگ کرد و در عمل با آلمان و ژاپن و ایتالیا وارد جنگ شد.
در جریان این نبرد، خسارات وارده به ارتش آمریکا بسیار بود چنان که گفته می‌شود، ۳۵۰ هواپیمایی ژاپنی در جریان این حمله، دوازده کشتی آمریکایی مستقر در این بندر را نابود کردند که حضور پنج رزم ناو بزرگ در میان آنها، باعث بالا رفتن شدت خسارات به بدنه ارتش آمریکا شد.
همچنین ۱۶۴ هواپیمایی آمریکایی نابود شد و ۱۵۵ هواپیمای دیگر آسیب دید، ۲۴۰۰ سرباز کشته و ۱۲۴۰ سرباز دیگر زخمی شدند.
در این نبرد ناوگان ایالات متحده در اقیانوس آرام بطور موقت از کار افتاد و تایلند بـه اجـبـار بـا ژاپـن مـتـحد شد. سنگاپور، اندونزی توسط ژاپن فتح شد و اقیانوس آرام و آسیای جنوب شرقی تحت سیطره ژاپن قرار گرفت.
عکس های حمله به پرل هاربر

 

حمله به پرل هاربر

 

تصاویر حمله به پرل هاربر

 

عکس حمله به پرل هاربر

 

تصاویر حمله تصاویر پرل هاربر

 

تصاویر پرل هاربر

 

تصاویر حمله به پرل هاربر

 

عکس های حمله به پرل هاربر

 

تصاویر حمله به پرل هاربر

 

تصاویر حمله به پرل هاربر

 

حمله به پرل هاربر

 

حمله به پرل هاربر

دیدگاهتان را بنویسید