معرفی کتاب “خاطرات جنگ دوم جهانی”

کتاب خاطرات جنگ دوم جهانی

درباره کتاب

کتاب خاطرات جنگ دوم جهانی نوشته فیلد مارشال برناردو مونتگمری معروف به موش صحرا و ترجمه امیر فریدن گرکانی درباره خاطرات نویسنده از دوران کودکی تا رویداد های بعد از جنگ جهانی دوم است و در پایان کتاب نیز درباره اندیشه های خود سخن گفته است. این کتاب در سال ۱۹۵۸ میلادی در بریتانیا و در ایران نیز در سال ۱۳۶۲ شمسی (چاپ دوم) منتشر شد.

بنا به گفته خود نویسنده در پیشگفتار کتاب :انگیزه نگارش این کتاب، تمایل شخصی من به نویسندگی یا کسب شهرت بیشتر نیست.بلکه بنا به پیشنهاد عده ای کثیر که تصور میکنند چنین کتاب خاطراتی مورد نیاز است آن را به رشته تحریر در می آورم. قصد من آن است تجربه هایی که در طی یک زندگانی آکنده از نکات جالب بدست آورده ام و اصولی را که بنا به اعتقاد خودم هادی فکر و عمل من بود، شرح دهم.

کتاب خاطرات جنگ دوم جهانی

خرید کتاب

برای خرید این کتاب روی این لینک کلیک کنید.

اندکی درباره نویسنده کتاب

ژنرال برنارد لاو مونتگومری که سربازانش وی را با نام مونتی می‌شناختند، فرماندهٔ ارتش هشتم انگلیس در نبرد شمال آفریقا و نبرد نهایی العلمین در خلال جنگ جهانی دوم بود. بسیار زبردست و در عین حال زرنگ در نقشه کشیدن بود. قبل از رسیدن تانک‌های آلمانی‌ها، مخزن سوخت آن‌ها را نابود کرد و در نتیجه تانک‌ها حرکتی نکردند. در پایان این نبرد، شکست سختی را به ارتش رومل وارد ساخت.

ژنرال مونتگمری

ژنرال مونتگمری

بخشی از کتاب

در ۲۷ ماه آوریل از وزارت جنگ گزارش بمن داده شد که هیملر در تاریخ ۲۴ آوریل از مجرای صلیب سرخ سوئد پیشنهاد تسلیم شدن بلاشرط آلمان را کرده است.

حتما خوشتون میاد  جنایات جنگی متفقین در جنگ جهانی دوم

صفحاتی از کتاب

خاطرات جنگ جهانی کتاب ژنرال مونتگمری

 

برای خرید این کتاب روی این لینک کلیک کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

۶ دیدگاه