معرفی کتاب “نام آوران جنگ دوم جهانی”

معرفی کتاب نام آوران جنگ دوم جهانی

درباره کتاب

کتاب نام آوران جنگ دوم جهانی نوشته حمید عشقی نخستین اثر در نوع خود برای معرفی کاماندوهای مشهور؛ تک تیراندازان؛ فرماندهان مشهور تانک آلمانی؛ سربازان شجاع نیروهای متفقین و قوای محور و نیز اعضای نهضت های مقاومت در طول جنگ دوم جهانی میپردازد. این اثر با معرفی بیش از یکصد تن از معروفترین نیروهای طرفین؛ تلاش نموده است تا خلاء ناشی از نبود اطلاعات در این زمینه را بر طرف نماید.

معرفی اجمالی کتاب

در زمان جنگ در ارتش های کشورهای مهاجم؛ وجود نیروهای ویژه و کاماندوهای آموزش دیده و در کشورهای اشغال شده وجود اعضای نهضت های مقاومت و نیروهای پارتیزانی بسیار حیاتی بود. در جنگ دوم جهانی در میان نیروهای قوای محور وجود افرادی همانند اتو اسکورزنی که بعد ها از او با نام خطرناک ترین مرد اروپا یاد شد؛ فرماندهان مشهور تانک همانند میشائیل ویتمن و یا فریتز کلینبرگ که موفق شد با تعداد اندکی نیروی ویژه شهر بلگراد را تصرف نماید و … موجب تغییرات اساسی در جبهه ها شد و از دیگر سو در میان نیروهای متفقین نیز وجود افرادی همانند جیمز ارل رودر فرمانده رنجر های آمریکایی در حمله به توپهای دوربرد نرماندی و یا هنری آندرو موچی فرمانده رنجرها در حمله به اردوگاه کاباناتان در فیلیپین و اجرای بزرگترین عملیات رها سازی گروگانها؛ شگفت انگیز بود. این کتاب به شرح خاطرات زنان و مردان تاثیر گذار در جنگ دوم جهانی میپردازد.

معرفی کتاب نام آوران جنگ دوم جهانی

بخشی از کتاب

هلنه اشتودلر که به عنوان خواهر روحانی در یک صومعه زندگی میکرد شروع به کمک به فراریان از دست نازیها نمود. در این زمان بیش از پیش تقاضا برای فرار از منطقه تحت اشغال نازیها افزایش یافت و هلنه به همراه شبکه اش؛ بیش از دو هزار تن از متقاضیان را از این مناطق عبور دادند که در میان آنها روژه پاتریک و فرانسوا میتران (رئیس جمهور فرانسه در فاصله سالهای ۱۹۸۰ تا ۱۹۸۸) و هری ژیرود را باید نام برد. در فوریه ۱۹۴۱ هلنه دستگیر شد و به یکسال زندان محکوم گردید اما به علت بیماری آزاد شد. او از سال ۱۹۴۲ برای اجتناب از دستگیری در یک بیمارستان پنهان شد اما همچنان به فراریان کمک میکرد. او در سال ۱۹۴۴ در جریان نبرد برای آزادی شهر متز به دلیل بیماری درگذشت. او تنها زن عضو نهضت مقاومت بود که برای خود یک شبکه تاسیس نموده بود.

حتما خوشتون میاد  معرفی کتاب "ترور ماتیاس"

صفحاتی از کتاب

کتاب نام آوران جنگ دوم جهانی

لینک خرید به زودی

 

دیدگاهتان را بنویسید