معرفی کتاب “جنگ جهانی دوم”

معرفی کتاب جنگ جهانی دوم

درباره کتاب

مجموعه دو جلدی نوشته آلن جان پرسیوال تیلور که دو جنگ بزرگ و معاصر قرن را بررسی و روایت میکند. این مجموعه شامل کتاب هایی با عنوان های “جنگ جهانی اول” و “جنگ جهانی دوم” میباشد. در این مطلب ما به معرفی کتاب جنگ جهانی دوم میپردازیم.به گفته نویسنده : نگارش این کتاب بیش از سی سال به درازا کشید. در زمان جنگ در آکسفورد و شهر های دیگر جلسات تفسیر ماهانه تشکیل میداد، حوادث ماه پیشین را ارزیابی و گهگاه رویداد های احتمالی آینده را پیشبینی میکردم. در پایان جنگ تاریخ جنگ را در یک رشته سخنرانی های رادیویی برای بخش دانمارکی بی.بی.سی خلاصه کردم، سخنرانی هایی که بیتردید از میان رفتند و جبران آنها کاری بود ناشدنی. از آنگاه به دانشم افزودم و به فهمم عمق بخشیدم. امروز به این نتیجه رسیدم، من برای خوانندگانم گفته های سودمندی دارم.

کتاب های جنگ جهانی اول و دوم

معرفی اجمالی کتاب

دو جنگ جهانی که در قرن حاضر میلادی روی دادند، چهره جهان و بسیاری از جوامع را دگرگون کردند و بر مناسبات سیاسی و اقتصادی بین‌المللی تاثیری ماندگار برجا گذاشتند. درباره علل بروز این جنگ وحشتناک تاکنون تعبیر و تفسیرهای مختلفی شده است. در دو جلد این کتاب، ریشه های این دو رویداد نامیمون از دید تحلیلگر و منتقدی غیرمتعارف -و ناوابسته به محافل سرمایه‌داری و بازار- تشریح میشود.

کتاب جنگ جهانی دوم

اندکی درباره نویسنده کتاب

ای. جی. پی. تیلر یا آلن جان پرسیوال تیلر در ۲۵ سپتامبر ۱۹۰۶ در برک دیل ،در لانکشایر، چشم به جهان گشود و در روز جمعه ۷ سپتامبر ۱۹۰۶ درگذشت.

او نویسنده سیاسی و استاد تاریخ در دانشگاه های منچستر و آکسفورد و از جمله معتبر ترین تاریخ نگاران قرن میلادی بود. در خانواده‌ای مرفه با ریشه‌ای مستقل از کلیسا به دنیا آمد، در تمام عمر رادیکال ماند و از پیشتازان جناح چپ حزب سوسیالیست بود. تیلر پیوندی دراز مدت با منچستر، منچسترگاردین، ساندی اکسپرس و آبزرور داشت. تیلور از ۱۹۳۰ تا ۱۹۳۸ استاد تاریخ دانشگاه منچستر بود. او در سال ۱۹۳۸ به کالج مگدالن-آکسفورد راه یافت و مدت ۲۵ سال به عنوان مدرس در آنجا ماندگار شد. با اینکه تیلور بیش از سی جلد کتاب نوشت، شهرتش به عنوان مورخ بیشتر به لحاظ “ریشه های جنگ جهانی دوم” و “عظمت و انحطاط اروپا” است.

حتما خوشتون میاد  معرفی فیلم "سفر امن"

صفحاتی از کتاب

کتاب جنگ جهانی دوم کتاب جنگ جهانی دوم نوشته تیلور

برای مشاهده در سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید