معرفی کتاب “جنگ جهانی دوم از آغاز تا فرجام”

کتاب جنگ جهانی دوم از آغاز تا فرجام

درباره کتاب

کتاب جنگ جهانی دوم از آغاز تا فرجام نوشته حمید عشقی به روایت ریشه و دلایل آغاز جنگ دوم جهانی و شرح آغاز و تداوم و پایان این جنگ مصیبت بار میپردازد. این کتاب در بیش از ۱۸۰ صفحه و دارای تصاویر مربوط به هر رویداد بوده و شرح کاملی از وقایع مهم و تاثیر گذار و افراد و شخصیت ها و کشتارها و تسلیحات مهم جنگ را ارائه می دهد.

معرفی اجمالی کتاب

در این کتاب به فضای عمومی اروپا و آسیا و زمینه قدرت یافتن اندیشه های ناسیونالیستی در ایتالیا و ژاپن و آلمان و نیز جنگ در خاور دور و آغاز جنگ داخلی اسپانیا و نقش کشورهای فاشیستی در پیروزی ملی گرایان آن کشور پرداخته شده و سپس به آغاز جنگ دوم و روند تداوم آن پس از حمله به لهستان و فرانسه و نیز چگونگی حمله به شوروی و نبرد های حوزه پاسفیک و چگونگی اتمام جنگ و نتایج سیاسی و اقتصادی جنگ میپردازد. همچنین لازم به یادآوریست که بسیاری از تصاویر این کتاب از منابع چینی و ژاپنی تهیه شده و برای اولین بار در ایران ارائه گردیده است.

کتاب جنگ جهانی دوم از آغاز تا فرجام

بخشی از کتاب

آمریکائی ها نیز تصمیم گرفتند تا با یک ضد حمله به جزایر سلیمان؛ پایگاه مورد نیاز برای حمله به گوادال کانال را به دست آورند. هدف از حمله به گوادال کانال ایجاد جایگاهی برای حمله به رابائول بود که یکی از مهمترین پایگاه های نظامی ژاپن در جنوب شرقی آسیا بود. نبردها در جولای آغاز شد اما در اواسط سپتامبر در نبرد گوادال کانال نیروهای ژاپنی در گینه نو دستور یافتند از بندر مورسبی به مناطق شمالی این جزیره عقب نشینی کنند……

حتما خوشتون میاد  معرفی کتاب "نام آوران جنگ دوم جهانی"

صفحاتی از کتاب

معرفی کتاب جنگ جهانی دوم از آغاز تا فرجامجنگ جهانی دوم از آغاز تا فرجام

لینک خرید به زودی

دیدگاهتان را بنویسید